اطلاعیه ستاد مرکزی انتخابات خانه‌های مطبوعات و جدول منتخبان

با توجه به پایان ساعت رای گیری، ستاد مرکزی برگزاری نخستین انتخابات الکترونیک خانه‌های مطبوعات، اطلاعیه ای صادر کرد.

 

در این اطلاعیه آمده است:

ضمن شکرگزاری از عنایات خدای متعال و سپاس از حضور با شکوه خانواده بزرگ رسانه در نخستین انتخابات الکترونیک خانه‌های مطبوعات سراسر کشور، مشارکت 91 درصدی در انتخابات، نشانه تعهد اعضای خانه های مطبوعات و امانت سپردن بار سنگین مسئولیت بر دوش منتخبان است.

ذکر چند نکته ضروری است:

- مطابق اساس نامه، چنانچه در برخی نقش ها، نامزدی وجود نداشته، از افرادی که بیشترین آرا را به دست آورده اند برای این نقش ها جایگزین می شود.

- نتایج زیر نتایج ابتدایی است که بعد از بررسی های تکمیلی با محوریت اساس‌نامه خانه مطبوعات، به صورت نهایی اعلام خواهد شد.

- افرادی که کارمند دولت یا نهادهای عمومی هستند، در صورت رأی‌آوری، جای خود را به نفرات بعدی می‌دهند مگر آن که منتخبی برای تصدی آن نقش وجود نداشته باشد. 

- از رسانه‌هایی با صاحب امتیاز واحد، حداکثر 3 نفر می توانند در ترکیب اصلی و علی‌البدل هیأت مدیره، حضور یابند مگر آن که منتخبی برای آن نقش وجود نداشته باشد.

- با توجه به وصول گزارش هایی مبنی بر تایید عضویت افرادی که دارای شرایط عضویت نیستند، در صورت گسترده بودن این امر، انتخابات استان ذیربط ابطال خواهد شد.

- چنانچه بعد از اعلام نتایج، افرادی که مشمول ارائه برگه عدم سوء پیشینه بوده‌اند، در مهلت مقرر آن را بارگذاری نکنند، فرد علی البدل جایگزین خواهد شد.

 

شایان ذکر است، 2012 نفر در نخستین انتخابات الکترونیک خانه های مطبوعات مشارکت کردند که بیشترین مشارکت در استانهای «مازندران، ایلام، بوشهر» با 98درصد و استانهای فارس با 78 درصد کمترین میزان مشارکت را داشته است.

نتایج اولیه انتخابات خانه های مطبوعات و اسامی 297 منتخب

 

فایل های خبر
حجم فایل : 29 KB